Domy Španelsko
Inspirujte se na našem blogu Inspirujte se na našem blogu

Chronicka onemocneni kuze

Chronicka onemocneni kuze
9 srp

Ekzém? (ne)řešitelný problém - pro léčbu jeďte k moři

Ekzém je jedno z nejčastějších kožních onemocnění. Kdo se s ním již setkal, ví, do jaké míry tato nemoc dokáže měnit životy. Ekzém může být způsobem řadou faktorů – mezi nejčastěji udávané patří stres, strava s nedostatečným obsahem vitaminů a minerálů, nevhodný životní styl nebo znečištěné ovzduší.

Přesto, jakým pokrokem medicína za poslední desetiletí prošla, je pro doktory stále obtížné diagnostikovat příčiny této nemoci. Léčí se jen vnější projevy.

MÁTE EKZÉM? LÉČIT SE DÁ U MOŘE

Pokud žijete v blízkosti moře, podnikáte časté výlety na pláž nebo plánujete letos v létě dovolenou u moře, je pravděpodobné, že z toho budete mít víc než jen zábavu. Již dlouho se ví, že dovádění na moři má mnoho zdravotních výhod.

V minulosti a i dnes lékaři doporučují svým pacientům, aby se vydali k moři, aby zlepšili příznaky různých nemocí.

Používání mořské vody pro lékařské účely má dokonce název: thalassoterapie.

Mořská voda se od říční liší tím, že obsahuje výrazně vyšší množství minerálů, včetně sodíku, chloridu, síranu, hořčíku a vápníku. Proto je velmi užitečná pro kožní onemocnění, jako je psoriáza nebo ekzém. Thalassoterapie je pro nemocnou pokožku prostě ideální.

Naše babičky v tom měly jasno: „Máš ekzém, jeď k moři!“ Oblast slaných jezer u města Torrevieja vám nabídne unikátní mikroklima, které je vyhledáváno lidmi s chronickými onemocněními, ekzém nevyjímaje. Krátkodobý pobyt u moře ale pomůže jen dočasně. Proč si ale ve Španělsku nekoupit dům a nejezdit tam pravidelně? Netvrdíme, že dlouhodobý pobyt v tomhle prostředí bude sám o sobě řešením, ale může to být první krok. A ten nejlepší krok. Nebo ten poslední, který je potřeba?


Share

Nemovitosti

WhatsApp