Domy Španelsko
Inspirujte se na našem blogu Inspirujte se na našem blogu

Pláž tak velká, že by se na ní dal běhat čtvrtmaraton

Pláž tak velká, že by se na ní dal běhat čtvrtmaraton
11 srp

Věděli jste, že se pobřeží Costa Blanca chlubí jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších pláží Středozemního moře? Guardamar del Segura nabízí jedenáct kilometrů dokonale čistého a jemného písku, jenž omývá nejteplejší moře ve Španělsku, jehož teplota ani v zimě neklesá pod 15°C. V létě stoupá dokonce až k 28 °C.

Všechny cesty vedou na pláž

Centrální pláž je tak velká, že přilehlým městům hrozilo, že budou pohlcena jejími písečnými dunami. Dnes je před zasypáním chrání 800 hektarů unikátního písečného lesa, který je se svou šířkou 1 400 metrů viditelný i z vesmíru. Mezi vegetací najdete palmy, cypřiše, eukalypty, ale také neobvyklé písečné borovice, podle nichž získal les své jméno.

Pláže Guardamar del Segura se jmenují podle rybářské vesnice, která je jejich součástí. Rozprostírají se na východním pobřeží Španělska mezi městem Torrevieja na jihu a deltou řeky Segura na severu a částečně i za ní. Právě Segura odděluje nudistickou pláž Els Tossals od zbylých sedmi pláží, z nichž je každá svým způsobem zajímavá a jedinečná.

Montcaio, Roqueta a Centro jsou městské pláže přímo v Guardamar del Segura. Proto jsou jediné, které nejsou obehnány písečným borovicovým lesem. Na druhou stranu zde najdete veřejná lehátka se slunečníky a dostatek parkovacích míst v těsné blízkosti. Právě tyto pláže jsou nejblíže od města Rojales. Snadno se tam dostanete po silnici CV-91, z ní doprava na N-332 a na třetím kruhovém objezdu doleva rovnou na parkoviště. Obecně platí, že parkoviště jsou především na jihu města, zatímco dominantou severní části je promenáda s restauracemi a bary.

Les Ortigues je pláž nejblíže města Torrevieja. Pokud je právě ona tou, kterou chcete navštívit, pak je nejsnazší parkovat přímo v Torrevieji. Dostanete se na ni pěšky plynulým přechodem z tamních pláží. Pro obyvatele Ciudad Quesada zase doporučujeme pláž Del Camp se skvělým a opravdu prostorným parkovištěm v El Moncayo, kde najdete místo na parkování, i kdyby trakaře padaly.

Modrá je dobrá!

Jdete na pláž a vidíte Modrou vlajku. Druhý den jdete jinam a vidíte ji zase! Nešálí vás zrak. Modrá vlajka je mezinárodně uznávané ocenění kvality pláže a na tamních pobřežích se s ní budete setkávat velmi často. Přitom není vůbec snadné ji získat. Aby se zabránilo úpadku kvality, tak se toto ocenění nerozdává, nýbrž jen propůjčuje. Pláže, které jím disponují, se mohou chlubit kromě neposkvrněné přírody také odpovídajícím zázemím a doprovodnými službami. To znamená, že budou vybaveny lehátky se slunečníky, veřejnými toaletami, přístupem pro hendikepované, ale také restauracemi a rychlým občerstvením. V určité formě zde musí být zajištěna i první pomoc. Španělsko má takových pláží 579, což je něco, co vám žádná jiná zemně nenabídne. V Guardamar del Segura jsou takovýmito plážemi právě Montcaio, Roqueta a Centro.

Galerie obrázků

Share

WhatsApp