Domy Španelsko
Inspirujte se na našem blogu Inspirujte se na našem blogu

Proč chtít bydlet ve Španělsku u moře? Zdravotní výhody bydlení u moře

Proč chtít bydlet ve Španělsku u moře? Zdravotní výhody bydlení u moře
11 zář

Světem už dlouho koluje skálopevné přesvědčení, že mořský vzduch člověku udělá dobře. Uklidní mu pocuchané nervy, vproudí energii do žil a nabídce nový pohled na věc. Jaké jsou ale reálné přínosy pobytu na sluníčku u moře? Odpověď naleznete v dnešním článku.

PLAVÁNÍ COBY NEJPŘIROZENĚJŠÍ POHYB TĚLA

Plavání představuje díky rovnoměrné zátěži pro lidské tělo jeden z nejpřirozenějších pohybů. Je často využíváno pro rehabilitaci, jelikož nezatěžuje klouby jako jiné druhy sportů, a proto si ho můžou užívat všichni bez ohledu na věk či tělesnou kondici. Mořská voda pak blahodárně působí na pokožku a lidské orgány a díky jemnému pohupování vlnek se tělo dokáže dokonale zklidnit a zrelaxovat.

BLAHODÁRNÁ MOŘSKÁ VODA

Nejlepší službu, kterou můžete své pokožce poskytnout, je pořádně ji namočit do mořské vody. Ta totiž obsahuje vysoké množství vitamínů C a A, které vaší pokožce úžasně prospívají, hydratují ji a zjemňují. Díky množství minerálních látek jako je hořčík, draslík, vápník či sodík působí mořská voda blahodárně také na vlasy a nehty.

RYBY A MOŘSKÉ PLODY VÁM DODAJÍ POTŘEBNÉ VITAMÍNY

Vynikající čerstvé ryby a mořské plody ráno vylovené z moře patří k jedněm z největších výhod života u moře. U debužírování můžete také myslet na to, že prokazujete dobrou službu svému zdraví – rybí maso totiž obsahuje vydatnou dávku vitamínů B12 a D a také jódu. Mořské plody jako jsou chobotnice, krabi či krevety jsou pak výbornou prevencí proti kardiovaskulárním chorobám. Syrové ústřice slouží jako silné afrodiziakum, po němž bude váš život u moře ještě o kapku veselejší.

POBYT NA SLUNÍČKU VÁM UDĚLÁ DOBŘE

Znáte tu otřepanou poučku, že vám pobyt na sluníčku udělá dobře? Je to ale pravda! Sluneční paprsky do našeho těla dostávají potřebný vitamín D a zároveň nám prodlužují život. Napomáhají totiž ke snížení krevního tlaku či rizika srdečních příhod. Zároveň vás pobyt na slunci dobije a napomůže ve vašem těle tvorbě serotoninu neboli hormonu štěstí. Slunce je sice skvělý sluha, ale dokáže být i velmi nepříjemný pán. Proto byste nikdy neměli zapomenout na účinnou ochranu ve formě kvalitního opalovacího krému.

MOŘSKÝ VZDUCH VÁM PROČISTÍ PLÍCE

Vaše dýchací cesty vám při pobytu na čerstvém mořském vzduchu poděkují. Díky tomu, že je mořský vzduch vlhký a prosycený solí a minerály, dokáže optimálně vyživovat a zvlhčovat sliznice dýchacích cest. Není proto divu, když máte pocit, že se vám u moře volněji dýchá. Mořský vzduch také obsahuje jód a hořčík – jód napomáhá ke správné činnosti štítné žlázy, hořčík naproti tomu umožňuje pokožce vytvořit si dostatečnou zásobu soli, na kterou se následně váže vlhkost. To napomáhá tomu, že se pokožka u moře nevysušuje tolik jako v našich středoevropských krajích.

Přesvědčili jsme vás, že pro své zdraví nemůžete udělat lépe než si pořídit letní domek u moře, kam můžete kdykoliv odjet a dát si zasloužený relax? V tom případě si prohlédněte naši současnou nabídku nemovitostí, které pro vás máme k dispozici v nádherně slunném Španělsku.

Share

Nemovitosti

WhatsApp