Domy Španelsko
Inspirujte se na našem blogu Inspirujte se na našem blogu

5 důvodů, proč chcete žit ve Španělsku

5 důvodů, proč chcete žit ve Španělsku
11 zář

Španělsko je nejen rájem surfařů, vanliferů, poutníků scházejících se každoročně do Santiago de Compostela a britských expatů, nýbrž se z něj stává také populární destinace pro řadu Čechů, kterým nestačí jen krátká dovolená a raději volí vlastní letní byt, do kterého se mohou kdykoliv uchýlit a načerpat energii. Proč je Španělsko tak žádanou destinací? Přinášíme vám pět důvodů, proč je život ve Španělsku dobrý nápad.

1. VÝBORNÉ REALITNÍ MOŽNOSTI

Zahraniční investice do nemovitostí ve Španělsku jen kvetou a španělská vláda se k těmto finančním injekcím od zahraničních občanů staví pozitivně. Španělsko je známé pro své cenově dostupné bydlení a není proto divu, že si zde řada Čechů pořizuje letní byty či celoroční vily, ve kterých můžou najít útočiště kdykoliv se jim zachce. Španělsko je zároveň populární destinací na důchod, a přestože v tomto směru stále převažují spíše britští senioři, tuto možnost začínají využívat (i jako záložní plán na budoucnost) i české domácnosti.

2. PODNEBÍ A PLÁŽE

Jedním z hlavních důvodů, proč si pro své letní sídlo vybrat právě Španělsko, je přirozeně výborné klima, nekonečné sněhobílé pláže a dostatek prostoru. Španělsko v sobě díky své rozloze kombinuje teplé středomořské podnebí s horkými slunečnými léty a nepříliš chladnými zimními měsíci. Na severu v Pyrenejích si naopak přijdou na své milovníci sněhu a lyžování.

Španělsko má zároveň nejvíce pláží označených modrou vlajkou na světě – to znamená, že tyto pláže splňují standardy týkající se péče o životní prostředí. Na tento status je Španělsko zákonitě pyšné – však si ho také drží již více než 30 let! Zároveň tato země nabízí i celou řadu skrytých malých plážiček, na kterých budete zcela sami a nemusíte se obávat přecpaných velkých ploch v turistických centrech.

3. ŠPANĚLSKÁ KULTURA A JÍDLO

Koho by nelákala španělská kultura se svými toreadory, slavnými umělci a architekty, jako byli Antoni Gaudí či Salvador Dalí a samozřejmě se svojí vynikající národní kuchyní? Pokrmy plné plodů moře a lokální zeleniny může Španělsku závidět celý svět. Španělská kultura stolování s jejich tapas navíc dělá z obyčejné večeře společenskou událost.

4. ŽIVOTNÍ STYL A ÚROVEŇ ZDRAVOTNICTVÍ

S klidným životním stylem jde v ruku v ruce výborné zdravotnictví, které se dle prestižního zdravotnického magazínu Lancet umisťuje na osmé příčce. Španělé si zkrátka umí život užívat – ať už díky pověstné siestě, životnímu nadhledu či zkrátka jiným vnímáním času. Lidé ve Španělsku kladou velký důraz na odpočinek a kvalitní čas strávený s rodinou a přáteli a stres je pro ně pomalu sprosté slovo.

5. JAZYK

Obáváte se, že vám ve Španělsku angličtina k ničemu nebude? Nemusíte! Zhruba 60 % Španělů mluví výbornou angličtinou a pokud se rozhodnete naučit španělsky, většina Španělů vám s otevřenou náručí vyjde vstříc. Všude navíc najdete různé jazykové školy i soukromé učitele, kteří vám s učením rádi pomůžou. Španělština má své nezaměnitelné kouzlo a pokud ji budete trénovat při interakci s místními, za chvíli z vás bude rozený Španěl!

Přesvědčili jsme vás? Prohlédněte si volné nemovitosti v různých koutech Španělska a vyberte si svůj nový středomořský domov! A v případě dotazů se na nás neváhejte obrátit – společně vybereme to nejlepší řešení pro vaši konkrétní situaci.

Share

WhatsApp