Domy Španelsko
Inspirujte se na našem blogu Inspirujte se na našem blogu

Podmanivá jezera v Torrevieja

Podmanivá jezera v Torrevieja
6 srp

Podmanivá růžová jezera v Torrevieja

Slaná jezera a jejich vliv na jedinečné mikroklima v okolí španělského města Torrevieja patří mezi světové rarity. O to víc, že zde najdete vody zbarvené do netradiční růžové barvy.

ZA VŠÍM HLEDEJ ŘASY

Zatímco jezero Laguna Salada de la Mata září učebnicově smaragdovou barvou, jeho o 1,5 kilometru vzdálený soused Laguna Salada de Torrevieja jako by díky své sladce růžové barvě vyprávěl ty nejromantičtější příběhy. Hlavním důvodem netypického vodního zbarvení je jednobuněčná řasa Dunaliella salina.

Obě solná jezera jsou dnes centrem rezervace Parque natural de las Lagunas de La Mata y Torrevieja, založené roku 1989. Zatímco dříve byla využívána pro získávání soli, dnes zde žije zde více než dvě stě druhů ptáků, z nichž nejatraktivnější jsou bezesporu plameňáci, kterých zde vědci napočítali okolo dvou tisíc.

Útočiště zde ale najdete i vy. Zejména trpíte-li kožními chorobami, může na vás mít slané černé bahno kolem jezera terapeutické účinky. Alespoň to tvrdí místní, kteří nedají na temný kal dopustit. Pokud bahenní masku raději vynecháte, projděte se alespoň po pláži a zhluboka dýchejte. Extrémně slaný mořský vzduch ocení především astmatici a alergici.

Galerie obrázků

Share

WhatsApp