Domy Španelsko
Inspirujte se na našem blogu Inspirujte se na našem blogu

Jedinečná promenáda Explanada de España

Jedinečná promenáda Explanada de España
14 srp

Zapomeňte na všechny starosti a provětrejte si hlavu na ikonické promenádě v malebném a životem pulzujícím městě Alicante.

Okružní cesta kolem přístavu

Explanada de España je nezapomenutelnou promenádou, která lemuje zdejší přístav, aby vás dovedla na jednu z místních pláží. Je vytvořená tak, aby ve vás zanechala hluboký dojem a už nikdy jste na ni nezapomněli. Tento pocit má na svědomí unikátní mozaika skládající se z více jak šesti a půl miliónu mramorových dlaždiček. Barvy červené, bílé a černé vytváří obrazec pohybujících se vln, který má symbolizovat životem a zábavou pulzující metropoli.

To, že se nejedná jen tak o ledajakou cestu, poznáte hned na prvním kroku. Explanada de España je jedním z městských středobodů a je zde pořádně živo, i když nenarazíte na jednu z právě probíhajících slavností. Promenáda je doslova lemována restauracemi a drobnými obchůdky s upomínkovými předměty. Zastavte se zde na sklenku osvěžující Sangrie a užijte si neopakovatelnou atmosféru Alicante.

Park Canajelas

Promenáda začíná v parku Canajelas, který je jedním z nejromantičtějších míst na pobřeží Costa Blanca. Jedná se o nejstarší park ve městě, který se za dlouhé roky změnil jen málo. Za svůj název vděčí José Canajelasovi, který bojoval za rozšíření přístavu a modernizaci města. Hlavním lákadlem parku je nádherný výhled na ukotvené lodě v přístavu, kterému sekunduje stoletý fíkus hlídaný dvěma sochami lvů.

Share

Nemovitosti

WhatsApp