Domy Španelsko
Inspirujte se na našem blogu Inspirujte se na našem blogu

TOP 3 místa pro surfování ve Španělsku

TOP 3 místa pro surfování ve Španělsku
26 bře

Možná to nevíte, ale Španělsko je jednou z nejoblíbenějších surfařských destinací v Evropě - to hlavně díky svému neuvěřitelnému pobřeží s vlnami světového formátu, které jsou vhodné pro všechny úrovně surfařů. Zde je náš průvodce nejlepšími místy pro surfování ve Španělsku.

1. PLÁŽ LAS AMERICAS, TENERIFE

První místo, které zmíníme, je pláž Playa de Las Américas, nacházející se na Tenerife. S tmavými oblázky, palmami definujícími hranici mezi městem a pláží a četnými bary a restauracemi, patří Playa de Las Américas mezi velmi oblíbená místa mezi surfaři.

Klima na Tenerife vám umožňuje surfovat po celý rok a užívat si dobrého počasí i v zimě. Je to místo vhodné pro začátečníky ve světě surfingu - učit se surfovat v Playa de Las Américas je velmi běžné, každoročně sem za prvními lekcemi surfingu jezdí mnoho lidí. Z tohoto důvodu také bylo v blízkosti této pláže založeno mnoho surfařských škol.

Dalším bodem ve prospěch této pláže je, že je velmi dobře vybavená. Pokud jste na dovolené s někým, kdo zrovna nechce chodit na kurzy surfování, Playa de Las Américas je vybavena mnoha lehátky a slunečníky, a dá se zde dělat mnoho jiných aktivit. Oblast je také velmi turistická s mnoha restauracemi, bary a hotely. To zajišťuje zábavu a možnost relaxace pro každého.

Surfování na Playa de Las Américas

2. MÁLAGA, SURFOVÁNÍ PRO KAŽDÉHO NA POBŘEŽÍ COSTA DEL SOL

Díky západním i východním vlnám jsou pláže u Malagy další atraktivní možností pro surfaře. Tentokráte na jihu Španělska. Pláž v Cabopino je ideální pro začátečníky. Písečné mořské dno, které je ideální pro zachycení vln podél celé pláže, protože tvoří mnoho krásných vln. Nejlepší čas, kdy si užít krajinu i vlny, je uprostřed přílivu, kdy fouká západní vítr.

Pláž v Bil Bil je také oblíbená mezi surfaři – nachází se vedle přístavu Benalmádena. S písčitým mořským dnem je ideální zejména ve dnech, kdy vítr fouká od východu.

A pokud jste dobrý surfař, zamilujete si pláže jako Los Álamos a Huelin, protože proudy a tvar mořského dna umožňují tvorbu různých vln, což si každý surfař prostě musí vychutnat.

3. MEÑAKOZ

Mezi nejlepšími evropskými surfaři je toto místo hodně známé (hlavně pro milovníky extrémního surfování), ale nyní je stále populárnější i mezi "normálními" surfaři. Proč zmiňujeme extrémní surfování? Protože, i když je to zde nádherné místo pro surfování, je i celkem dost nebezpečné. Místní sem surfovat nechodí, nezkušení surfaři zde opravdu neriskují svoji přítomnost, protože nebezpečí – ostré kameny, silné proudy a vysoká šance prasknutí prkna a dokonce i kostí – jsou prostě příliš vysoká. Zkušení surfaři si ale tuto výzvu zamilují, jsou zde silné vlny dosahující výšky i 5-6 metrů.

Obr. Surfování - Meñakoz

A KAM DÁL?

Míst ve Španělsku, kde si můžete perfektně zasurfovat, je samozřejmě nespočet. Zmiňme alespoň některá další místa, kde je surfování nádherným a nezapomenutelným zážitkem:

  • Mundaka - menší městečko, či vesnice ve Španělsku, nacházející se v provincii Biskaj, v autonomním společenství Baskicko, v severním Španělsku. Zdejší pobřeří je celosvětově známé svou surfařskou scénou.
  • Pláž Razo, Galicie - dlouhý, otevřený úsek pláže vypadá jako ráj a také na něm najdete jedny z nejdokonalejších vln ve Španělsku. Je to klidné místo a má trvale dobré – ale zase ne obrovské – vlny, díky čemuž je to jedno z nejlepších míst ve Španělsku pro začátky v surfingu nebo pro jemné procvičování techniky.
  • Playa De Somo (Pláž Somo, Kantábrie)
  • Rodiles - krásné, i když trošku záludné místo pro surfování - je doporučené pouze pro středně pokročilé až pokročilé surfaře.
  • Salinas, Asturie
  • Mundaka, Biskajsko
  • Loredo, Kantábrie
  • San Vicente de la Barquera
  • Rodiles, Asturie
  • Sopelana, Biskaj

Galerie obrázků

Share

Nemovitosti

WhatsApp