Domy Španelsko
Inspirujte se na našem blogu Inspirujte se na našem blogu

Kam vyrazit z Alicante? Vyzkoušejte ostrov Tabarca

Kam vyrazit z Alicante? Vyzkoušejte ostrov Tabarca
11 zář

Pořídili jste si svůj vysněný letní domek poblíž Alicante a přemýšlíte, kam vyrazit na výlet? Vyzkoušejte půvabný ostrůvek Tabarca, který vám učaruje svou historií, klidem, vynikajícím jídlem a širokou nabídkou vyžití.

Ostrov Tabarca je oficiálně považován za část Alicante a stal se jednou z prvních španělských námořních rezervací. Přestože na ostrově trvale žije pouze 59 lidí, turisty sem láká více než 1400 hektarů chráněného podmořského světa. Jak se na ostrov dostanete a co všechno byste na něm měli vidět a zažít? Odpověď najdete v našem dnešním článku.

PROČ PRÁVĚ TABARCA?

Tabarca uchvacuje turisty i místní svým výjimečným geniem loci. Díky svému umístění na něm celoročně převládá příjemné klima a ostrov se pyšní vynikající ostrovní kuchyní, nádhernými plážemi a klidnými zátokami.

Tabarca je vyhledávaná pro svůj všudypřítomný klid a mír. Na rozdíl od ukvapeného a rušného života na ostrovech Ibiza či Formentera má Tabarca umírněnou a ležérní atmosférou.

JAK SE DOSTAT NA OSTROV?

Na Tabarcu se nejsnáze dostanete lodí – buď vlastní, nebo trajektem, který vyplouvá z řady přístavů v okolí – z Benidormu, Calpu, Villajoyosy, Alicante nebo Santy Poly. Nejvíce využívaným je v hlavní sezóně přístav Benidorm, ze kterého vyplouvají lodě čtyřikrát až pětkrát týdně. Vždy si ale předem zkontrolujte lodní řád pro konkrétní sezónu. Plavba na ostrov trhá zhruba hodinu a půl, přičemž lodě zpět na pevninu vyplouvají z Tabarcy zhruba každou tři čtvrtě hodinu.

CO NA TABARCE NAVŠTÍVIT?

Tabarca se pyšní širokou nabídkou vynikajících restaurací, kde uspokojíte svou touhu po čerstvých mořských plodech. Po obědě se vydejte na procházku po historických monumentech tohoto ostrůvku – koneckonců byla Tabarca v roce 1964 vyhlášena umělecko-historickou zónou.

Nejlépe uděláte, když se vydáte na obhlídku města podél opevnění, které lemuje celé město. Pokochejte se krásou moře, navštivte historické městské brány San Rafael, San Miguel a San Gabriel a neopomeňte ani půvabné kostely San Pedra a San Pabla a vycházku k majáku, odkud budete mít výhled na širé moře. Výlet zakončete ležérní procházkou po historickém centru města, prozkoumejte přilehlé uličky u hlavního náměstí a osvěžte se vynikající zmrzlinou.

IDEÁLNÍ MÍSTO PRO MILOVNÍKY VODNÍCH SPORTŮ

Tabarca ovšem není zajímavá jen svou historií, ale také bohatým podmořským světem a skvělými podmínkami k plachtění či windsurfingu. Ponořte se pod hladinu a vydejte se prozkoumat tajuplný svět, který na vás čeká na více než 1400 hektarech mořského dna.

Na své si na tomto ostrůvku přijde opravdu každý. Ať už si chcete odpočinout od rušného života v Alicante, chcete si rozšířit obzory či se potopit k tajuplným krásám pod hladinou, Tabarca vás jistě nezklame.

Share

Nemovitosti

WhatsApp