Domy Španelsko
Doprava Doprava

Letecká doprava do Alicante není problém, můžete si vybrat z mnoha možností. Letadla odlétají z mnoha letišť, nejblíže například z Prahy nebo Vídně. Další možností je Varšava, Berlín nebo Frankfurt nad Mohanem - z těchto destinací létají přímé lety, které vás do Alicante dopraví za 2 hodiny a 45 minut. Příjemnou novinkou je nová linka Pardubice-Alicante, která odstartovala pod taktovkou společnosti Ryanair v březnu 2018.

Ceny letenek jsou i díky působení nízkonákladových společností více než příznivé. Klienti vlastnící nemovitosti v okolí Alicante navíc využívají možnosti včasného nákupu letenek, který výrazně sníží pořizovací cenu.

Plane icon
Doprava na letiště

Z letiště vás vyzvedne taxi nebo autobusová linka z Alicante, která jede přes Gran Alacant podél pobřeží Guardamar del Segura do La Zenia.

Dollar icon
Obchodní

Půjčovny aut jsou v Alicante jako mák - Hertz, Avis, Europcar, Budget, Enterprise, FireFly, Dollar, Interrent, Keddy by Europcar, Ok Rent a Car, Record, Sixt, Opencars a další.

Car icon
Cestování za městem

Do centra města se snadno dostanete pěšky - procházka je velmi příjemná. Na větší vzdálenosti můžete využít autobusové a tramvajové spoje nebo jízdní kola.

Podnikání po Španělsku

Při cestách do španělských provincií jistě uvítáte četné autobusové spoje. Do Alicante se snadno dostanete z větších i menších měst v regionu.

Nevíte, kde hledat spoje? Kompletní jízdní řád najdete na webuwww.alsa.com/en.

Do Alicante můžete cestovat také vlakem z Madridu - cesta trvá přibližně 3 a půl hodiny - nebo z Barcelony (4,5 hodiny). Více informací naleznete na webových stránkách www.renfe.es.

  1. Kontaktujte nás se svou představou o vysněném bydlení...

  2. Doprovodíme vás do Španělska a ukážeme vám ty nejlepší nemovitosti...

  3. Zabydlete se ve svém novém domově a užívejte si...

Půjčovna aut

Půjčovny aut jsou v Alicante jako máku - Hertz, Avis, Europcar, Budget, Enterprise, FireFly, Dollar, Interrent, Keddy by Europcar, Ok Rent a Car, Record, Sixt, Opencars a další. Všechny se nacházejí přímo na letišti.

Zajistíme rezervaci vozu přesně podle vašich představ. Díky zastoupení českého kolegy můžeme klientům nabídnout VIP podmínky.

Jak cestovat po Alicante

Do centra města se snadno dostanete pěšky - procházka je velmi příjemná. Na větší vzdálenosti můžete využít autobusové a tramvajové spoje nebo jízdní kola.

Tramvaje a městské autobusy

Pohodlný pohyb po městě vám umožní městská hromadná doprava - tramvaje a autobusy. Nepřestupní jízdenku na autobus si můžete koupit u řidiče za 1,45 eura, tramvaj vám opět poslouží.

Tramvajová síť v Alicante je velmi moderní. Jedná se o kombinaci tramvaje a metra, takže si nezapomeňte řádně uschovat - jízdenku na některých zastávkách u vchodu a východu budete potřebovat. Pokud plánujete absolvovat alespoň deset jízd, vyplatí se vám zakoupit speciální kartu " Móbilis card". Prodávají se v trafikách a pobočkách EMT.

Kartu můžete nabít na 10 jízd a pak ji pravidelně dobíjet podle potřeby. Vždy si dobře rozmyslete, kterou kartu si koupíte - každá platí pro jiná tarifní pásma a má jiné časové limity. V Alicante existuje šest tarifních pásem, která jsou označena písmeny A až F. Nejlevnější karta stojí 10 eur.

Nabízí se také možnost zakoupit si neomezenou jednodenní (4 EUR), dvoudenní (6,70 EUR) nebo třídenní jízdenku (9,70 EUR). Je také možné získat skupinovou slevu - pro rodiny a skupiny s více než 10 členy.

WhatsApp